Dieta i sport idą ze sobą w parze

Przyglądając się różnego rodzaju artykułom w internecie, czy to informacjom w telewizji, a nawet przysłuchując się rozmową osób na siłowni, jestem zdania, iż w polskim społeczeństwie istnieje coraz wyższa świadomość odnosząca się do zdrowego trybu życia.

Głównym wyznacznikiem tego, jest opinia, że samą siłownią i ćwiczeniami, bądź samą dietą nie osiągnie się w pełni zadowalających efektów zrzucenia zbędnych kilogramów bądź wyprofilowania własnej sylwetki.

Dieta i regularne ćwiczenia są ze sobą ściśle związane. Jedno bez drugiego nie działa. Jedno bez drugiego nie może istnieć. Coraz więcej ludzi rozumie to specyficzne połączenie i zasięga porad specjalistów w tej dziedzinie. Obecnie dobry trener personalny, powinien nie tylko znać się ćwiczeniach i budowaniu mięśni - jak i samej pracy na siłowni, ale także znać przynajmniej podstawy dietetyki i sposobów dobrego żywienia. Idąc na siłownię i zapisując sie na lekcję do trenera, nie tylko otrzymamy rozpiskę ćwiczeń jakie mamy stosować, ale jednocześnie otrzymamy rozpisana specjalnie przygotowana dla nas dietę.

I tutaj powstaje pytanie, jaka to jest dla nas idealna dieta. Nie ma jednej właściwej diety. Dobry trener powinien uwzględnić specyfikę naszego życia. To, o której wstajemy i o której kładziemy się spać, jak pracujemy, co możemy zjeść, czego ewentualnie nie lubimy i wszystko to dostosować do wymogów diety. Wiele różnego rodzaju diet jak i cateringu możemy znaleźć na stronie dietakatering.pl. Ponadto, dieta dla osoby chcącej zrzucić kilogramy, będzie na pewno inna, aniżeli dieta dla sportowca. Osoba, która chce pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej będzie wykonywała także inny zestaw ćwiczeń niż sportowiec przygotowujący się do zawodów.

Ponadto, Dieta dla sportowca, w zależności czy jest to piłkarz, skoczek narciarski czy pięściarz, także będzie goła inna - każdy z nich ma inny cel do osiągnięcia, a co za tym idzie, inne elementy i składniki musi dostarczyć swojemu organizmowi dla odpowiedniej jego pracy i ukierunkowanej w odpowiednią stronę. Co zatem począć? Zdajmy się na porady specjalistów w tych dziedzinach.

Polecane

Sypnij pieprzem, popij winem i spalaj tłuszcz zdecydowanie szybciej!

Sypnij pieprzem, popij winem i spalaj tłuszcz...

Nie ma odchudzania bez odpowiedniej diety. Kilogramy,...

Cholesterol – przyjaciel czy wróg?

Cholesterol – przyjaciel czy wróg?

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje...

Ćwiczenia dla świeżo upieczonej mamy

Ćwiczenia dla świeżo upieczonej mamy

Właśnie zostałaś mamą i zastanawiasz się, jak zadbać o...

Najlepszy sport rodzinny

Najlepszy sport rodzinny

Uprawianie sportu całą rodziną to świetny sposób na...

Galeria zdjęć

Kiedy warto wprowadzić trening cardio? Martwy ciąg - jakie korzyści daje i jak go bezpiecznie wykonywać? Jak dbać o stawy? Najlepszy sport rodzinny