Jak stworzyć domową siłownię?

Uwielbiasz ćwiczyć i dbać o sylwetkę, ale nie masz na to czasu? Stwórz siłownię w domu, trenuj za darmo i planuj treningi dostosowane do twojego dnia.

Wszystko, czego potrzeba żeby stworzyć domową siłownię, to trochę miejsca, odpowiedniego sprzętu i motywacji. Sprzęt na siłownie można zamówić w sklepie lub na portalach aukcyjnych, jednak, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, możemy go stworzyć samemu. Na pewno będzie to nas kosztowało więcej wysiłku, niż przy zamówieniu gotowych stanowisk do ćwiczenia, ale dam mnóstwo satysfakcji i sprawi, że treningi na takim sprzęcie będą przyjemniejsze.

Pierwszym celem, do którego należy się udać, jest złomowisko. Jest to miejsce, w którym dostać można praktycznie wszystkie potrzebne materiały – wystarczy trochę poszukać. A szukać będziemy: gryfu, stalowych profili do stworzenia ławeczki i obciążników. Kolejnym punktem podróży, po złomowisku, jest warsztat samochodowy – tam zdobędziemy ciężkie części samochodowe (np. stare koła zębate), które posłużą nam za ciężary. Do wielu ćwiczeń nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu – np. stojak na sztangę, by ćwiczyć tricepsy, jest zbędny, wystarczą trzy krzesła i coś ciężkiego, co będziemy mogli położyć sobie na udach.

Uniwersalnym narzędziem, przy pomocy którego możemy wykonać wiele ćwiczeń, jest drążek. Można go przytwierdzić do futryny drzwi i ćwiczyć zarówno ręce jak i brzuch.

Gdy już mamy skompletowane wszystkie elementy, możemy zabrać się do ich składania. W tym miejscu warto poprosić o pomoc tokarza i osobę, która pomoże nam zespawać metalowe profile w ławkę do ćwiczeń.

Sprzęt gotowy? Czas na stworzenie mu miejsca. Na siłownie najlepiej nadają się piwnice lub garaże – wystarczy je odpowiednio zaaranżować, by stworzyć niepowtarzalny klimat. Oprócz sprzętu, w tym miejscu powinna znajdować się miejsce do przebrania, a w nim wieszaki do szatni. Do naszej siłowni możemy przecież zaprosić znajomych, a wówczas będą oni potrzebować przestrzeni, by przygotować się do ćwiczeń. Nie zapominajmy także o muzyce – to ona tworzy prawdziwą, sportową atmosferę, a przy jej dźwiękach łatwiej nam podnosić sztangi.

 

Polecane

Kreatyna - dlaczego jest taka ważna dla kulturystów?

Kreatyna - dlaczego jest taka ważna dla kulturystów?

Kreatyna przez niektóre osoby uważana jest za środek...

Jak zwalczyć zakwasy?

Jak zwalczyć zakwasy?

Zakwasy to potoczna nazwa zespołu opóźnionego bólu...

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Oprócz stosowania odpowiednio zbilansowanej diety,...

Ćwiczenia dla świeżo upieczonej mamy

Ćwiczenia dla świeżo upieczonej mamy

Właśnie zostałaś mamą i zastanawiasz się, jak zadbać o...

Galeria zdjęć

Martwy ciąg - jakie korzyści daje i jak go bezpiecznie wykonywać? Największe błędy w kulturystycznej diecie Dieta i sport idą ze sobą w parze Jakie suplementy stosować, by chronić nasze stawy?