Maszyna eliptyczna – efekty regularnych ćwiczeń

W czasach, w których siłownie wyposażone są w nowoczesne urządzenia, zrzucanie wagi stało się o wiele łatwiejsze. Zaawansowane maszyny eliptyczne pozwalają szybko zredukować tkankę tłuszczową. Jest jednak jedna zasada. Jeśli chcesz schudnąć - musisz być gotowy na regularne ćwiczenia.

Poszukując sprawdzonych sposobów na zredukowanie wagi bądź codzienną aktywność fizyczną, warto zrobić mały research wśród lokalnych siłowni oraz ich wyposażenia. Z całą pewnością każda z nich zaopatrzona jest w maszyny eliptyczne, takie jak orbitreki. Są to najbardziej uniwersalne urządzenia, które pozwalają zaangażować praktycznie wszystkie partie mięśni. Regularne ćwiczenia na orbitrekach przynoszą niesamowite efekty i pozwalają w krótkim czasie spalić tkankę tłuszczową w biodrach czy udach. Wpływają także na kondycje i umożliwiają wymodelowanie sylwetki. Jeśli mamy zamiar rozpocząć ćwiczenia na profesjonalnych urządzeniach – maszyna eliptyczna powinna znaleźć się na pierwszym miejscu.

 

Redukcja tłuszczu i szybkie spalanie kalorii

Orbitreki znalazły swoje zastosowanie zwłaszcza w treningach, które mają na celu zrzucenie wagi. Dzięki przemyślanej konstrukcji pozwalają spalić nawet 800 kalorii w ciągu godziny. Maszyna eliptyczna angażuje 90% mięśni w naszym ciele, dzięki czemu zapewnia im intensywny wysiłek. Jednocześnie trening na orbitreku jest łatwy i bezpieczny. Płynne ruchy wykonywane na urządzeniu są o wiele bardziej przyjazne dla organizmu i stawów od tych, które wykonujemy na przykład podczas biegania. Maszyny eliptyczne są najlepszą metodą na pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha czy ud. Dodatkowo tego typu ćwiczenia mają pozytywny wpływ na metabolizm.

 

Łatwe i przyjemne rzeźbienie sylwetki

Trening na orbitreku to jedna z najlepszych metod na uwidocznienie (jednak nie rozbudowę) mięśni i wymodelowanie sylwetki. Podczas wykonywania ćwiczeń angażowane są łydki, pośladki, i ramiona, a także mięśnie brzucha. Dzięki temu otrzymujemy wszechstronny i wydajny trening, który nie tylko pomoże nam w zrzuceniu kalorii, ale także w uzyskaniu smukłej sylwetki. W przypadku stosowania dużych obciążeń możemy także wzmocnić mięśnie i przygotować je do cięższych ćwiczeń.

 

Poprawa wydolności i wytrzymałości

Maszyny eliptyczne są także doskonałym sposobem na zwiększenie zdolności organizmu do wytrzymywania długiego wysiłku fizycznego. Wyczerpujące ćwiczenia przyzwyczajają nasze ciało do zmęczenia i pozwalają mu pracować znacznie dłużej. Większa wydolność przekłada się na więcej energii w ciągu dnia. Tego rodzaju trening wpływa również na działanie układu krążenia, wzmacniając serce i zwiększając jego wydajność. Dzięki temu organ jest w stanie pompować większe ilości krwi.

 

Polecane

Maszyna eliptyczna – efekty regularnych ćwiczeń

Maszyna eliptyczna – efekty regularnych ćwiczeń

W czasach, w których siłownie wyposażone są w nowoczesne...

Jaką dietę stosować przy regularnym trenowaniu CrossFitu?

Jaką dietę stosować przy regularnym trenowaniu CrossFitu?

Przy aktywności fizycznej typu CrossFit konieczne jest...

Dieta na spalanie tłuszczu – podstawowe zasady

Dieta na spalanie tłuszczu – podstawowe zasady

Zdrowe odżywianie i forsowne treningi stały się ostatnio...

Co zjeść po wieczornym bieganiu?

Co zjeść po wieczornym bieganiu?

I czy warto cokolwiek jeść? A może lepiej poczekać do...

Galeria zdjęć

5 zasad bezpiecznego treningu Jak zwalczyć zakwasy? Dlaczego warto korzystać z sauny parowej? W co wyposażyć salę gimnastyczną?