Najlepszy sport rodzinny

Uprawianie sportu całą rodziną to świetny sposób na dbanie o swoją kondycję fizyczną i właściwe nawyki prozdrowotne dzieci. Jaki sport wybrać?

I. Pływanie

Pływanie uznaje się za najzdrowszą ze wszystkich dyscyplin sportowych. Podnosi ona sprawność fizyczną i działa kojąco. Do pływania można przyzwyczajać nawet najmłodszych członków rodziny, ponieważ niemowlaki kochają wodę. Dzięki regularnym wizytom na basenie można poprawić kondycję zdrowotną i odporność organizmu. W pół godziny pływania spalimy około 300 kalorii! Warto też zaznaczyć, że pływanie opóźnia proces starzenia.

 

II. Kolarstwo

Jazda na rowerze staje się coraz popularniejsza. Wzmacnia różne partie mięśni, przede wszystkim mięśnie ud i brzucha. Poprawia kondycję organizmu i koordynację ruchową. Nie ma lepszego pomysłu na weekend czy wakacje rodzinne.

wędrówka górska

III. Rolki i wrotki

Rolki królowały kiedyś głównie w skateparkach, teraz amatorów tego sportu spotyka się wszędzie: na ulicach, w parkach i na coraz liczniejszych ścieżkach rowerowych. Każdy może się szybko nauczyć podstaw jazdy, a potem już idzie z górki. Warto odpowiednio się przygotować do uprawiania tego sportu: kupić zakup ochraniaczy oraz wyposażenie zapewniające widoczność po zmroku.

 

IV. Wędrówki piesze po górach i nie tylko

Piesze wędrówki to jeden z najprostszych sposobów aktywnego spędzania czasu. Można oczywiście chodzić po prostu po okolicy, ale znacznie popularniejsze są wyjazdy w ciekawsze miejsca, na przykład w Tatry. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie się do wymarszu, a potem wystarczą już tylko dobre chęci. Szlaki są bardzo różne: możemy wybrać trudny, zróżnicowany teren z nastolatkami, a maluchy możemy zabrać na szlaki płaskie i łatwe do przemierzania.

 

V. Gry zespołowe

Do wyboru mamy bardzo wiele różnych gier zespołowych. Siatkówka, piłka nożna, koszykówka – te sporty można uprawiać w bardzo wielu miejscach. Orliki zaoferowały bardzo dobre rozwiązanie. Wystarczy trochę trawy, sznurki na ziemi i mamy boisko do siatkówki. Sporty drużynowe ze swojej natury są idealne dla rodzin, są świetną zabawą i rozwijają umiejętność pracy w zespole.

ping-pong

VI. Ping-pong

Tenis stołowy (ping-pong) to sport, który można uprawiać praktycznie wszędzie. Wystarczy siatka i paletki. Nie jest to bynajmniej gra tylko dwuosobowa. Grać może w zasadzie dowolna ilość osób, wymieniając się przy stole po każdym uderzeniu.

Dowiedz się więcej o zdrowym sporcie i niezbędnym sprzęcie sportowym - wejdź na sportowyszal.pl i bądź zawsze na bieżąco.

Polecane

Sypnij pieprzem, popij winem i spalaj tłuszcz zdecydowanie szybciej!

Sypnij pieprzem, popij winem i spalaj tłuszcz...

Nie ma odchudzania bez odpowiedniej diety. Kilogramy,...

Cholesterol – przyjaciel czy wróg?

Cholesterol – przyjaciel czy wróg?

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje...

Ćwiczenia dla świeżo upieczonej mamy

Ćwiczenia dla świeżo upieczonej mamy

Właśnie zostałaś mamą i zastanawiasz się, jak zadbać o...

Najlepszy sport rodzinny

Najlepszy sport rodzinny

Uprawianie sportu całą rodziną to świetny sposób na...

Galeria zdjęć

Kiedy warto wprowadzić trening cardio? Martwy ciąg - jakie korzyści daje i jak go bezpiecznie wykonywać? Jak dbać o stawy? Najlepszy sport rodzinny