W co wyposażyć salę gimnastyczną?

Każda sala gimnastyczna powinna być wyposażona w odpowiedni sprzęt, umożliwiający wykonywanie różnych ćwiczeń i uprawianie co najmniej kilku dyscyplin sportowych.

Czym się kierować przy wyborze sprzętu sportowego?

Zakup sprzętu sportowego, który będzie wykorzystywany przez uczniów na zajęciach z wuefu, powinien spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze, dlatego pierwszorzędnym kryterium jest oczywiście jakość. Lepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy w coś, co będzie uczniom oraz innym osobom korzystającym z sali gimnastycznej służyć przez długie lata, niż wydawać pieniądze na akcesoria o wątpliwej jakości.

Wyposażenie sali gimnastycznej powinno umożliwiać uczniom wykonywanie wielu różnych ćwiczeń? Dlaczego? Prowadzenie zajęć zgodnie z programem nauczania to jedno, ale liczą się również potrzeby uczniów: należy im zapewnić możliwie wszechstronny rozwój fizyczny poprzez urozmaicenie zajęć z wuefu różnymi ćwiczeniami, angażującymi wiele partii mięśniowych. Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, zdominowanych przez smartfony, tablety i gry wideo, od których młodzi ludzie nie mogą się oderwać – co odbija się ujemnie na ich kondycji fizycznej i zdrowiu. Sport jest doskonałym remedium na ten stan rzeczy. Im więcej różnych akcesoriów na sali, które przetrwają próbę czasu i nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, tym lepiej. Choć należy też pamiętać, że sala gimnastyczna to nie siłownia.

 

W co wyposażyć salę gimnastyczną?

W sali gimnastycznej nie powinno zabraknąć przede wszystkim drabinek. Umożliwiają one wykonywanie wielu ćwiczeń, dlatego można powiedzieć, że są nieodzownym elementem wyposażenia. Znajdują zastosowanie w ćwiczeniach polegających na wspinaniu się, zwieszaniu na rękach, a także pomagają przy robieniu „brzuszków”. Są też niemałą asekuracją przy stawaniu na rękach. Przy wyborze drabinek do sali gimnastycznej należy koniecznie zwrócić uwagę na ich wytrzymałość – jeśli mają się sprawdzić przez dłuższy czas, muszą być solidnie wykonane.

Istotne są również bramki do gry w piłkę nożną, tablica do koszykówki oraz słupki, na których będzie można rozwiesić siatkę (np. do gry w dwa ognie). Niezbędne będą też materace, różnego rodzaju piłki do sportów drużynowych oraz ławeczki. Sporty siłowe to domena klubów fitness czy bogato wyposażonych siłowni – dlatego przy wyposażaniu sali gimnastycznej należy się skoncentrować raczej na akcesoriach do sportów drużynowych.

 

Przeczytaj również

Polecane

W jakim obuwiu podnosić ciężary?

W jakim obuwiu podnosić ciężary?

Czy wiesz, że niewłaściwy strój lub nieodpowiednie buty...

Najlepsza pora na bieganie

Najlepsza pora na bieganie

Niektórzy biegają rano, inni wieczorem, jeszcze inni...

Czy bieganie jest dla każdego?

Czy bieganie jest dla każdego?

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin...

Odżywka białkowa na odchudzanie

Odżywka białkowa na odchudzanie

Na rynku suplementów wspomagających odchudzanie bardzo...

Galeria zdjęć

Trening na masę dla początkujących Jak dbać o kolana podczas treningu? Erytropoetyna: jak działa i gdzie ją kupić? Produkty bogate w białko